Ürün / Versiyon: Trend Micro Worry-Free Business Security Standard/Advanced – 6.0, 7.0, 8.0, 9.0;

Security Agent Uninstall Tool ile sorun çıkartan Trend Micro client/server security agent (CSA) ya da Trend Micro security agent (SA) yazılımlarını kolaylıkla kaldırabilirsiniz. Bu aracı kullanmaya şu durumlarda ihtiyacınız olabilir.

 • Yönetici kılavuzunda belirtilen yöntemlerin hiçbirisi ile kaldırma işlemini yapamadıysanız.
 • CSA ya da SA yazılımlarını Denetim Masası > Program Ekle Kaldır alanından kaldıramıyorsanız.
 • Bilgisayardan client yazılımının tüm bileşenlerinin kaldırıldığından emin olmak istiyorsanız.

Uninstall Tool (Kaldırma Aracı) aşağıdaki WFBS agent versiyonlarını destekler:

 • WFBS 9.0
 • WFBS SA 8.0
 • WFBS SA 7.0
 • WFBS CSA 6.0
Desteğe mi ihtiyacınız var? Bize Sorun !

Desteğe mi ihtiyacınız var? Bize Sorun !

Konu hakkında sormak istediğiniz veya konuya eklemek istedikleriniz mi var ? Lütfen yazımızın alt kısmındaki yorum alanından yazın. Sorunuz varsa cevaplayalım. Eklemek istediklerinizi paylaşalım.

Yorum yazmak için tıklayın.

 

Uninstall Tool’u kullanmak için;
 1. Security agent Uninstall Tool‘u indirin.
  Not: Security Agent Uninstall tool’un nasıl çalıştırılacağına dair prosedür aynı zamanda WFBS Yönetim konsolunda da bulunmaktadır. 
  Hüküm ve Koşullar:
  Bu araç Trend Micro, Inc. tarafından geliştirilmiştir. Sınırlı sayıda test edilmiştir ve herhangi bir garantisi yoktur. Sadece iç kullanım içindir. Yasaların izin verdiği ölçüde, Trend Micro belirli amaçlar dışında garanti vermez. Bu araç Trend Micro tarafından performans ve işlevsellik dahil, herhangi bir zamanda değiştirilebilir.
 2. Windows’ yönetici olarak ya da yönetici haklarına sahip bir kullanıcı ile giriş yapın ve aşağıdakilerden size uygun olanı yapın.
  • Windows Vista ve üzeri sistemlerde User Account Control (UAC) (Kullanıcı hesabı Denetimi) aktifse, Uninstall.bat dosyasına sağ tuşla tıklayıp Run As Administrator (Yönetici olarak çalıştır) butonuna tıklayın.
   UAC diyalog kutusu belirirse, Evet butonuna tıklayın. Aksi durumda Uninstall.bat dosyasına çift tıklayarak çalıştırabilirsiniz.
  • Windows XP/2003 sistemlerinde sadece  Uninstall.bat. dosyasına çift tıklamanız yeterlidir.
 3. Aşağıdaki mesajlar görüntülenene kadar bekleyin:
  Press any key to continue… (devam etmek için herhangi bir tuşa basın)
  Do you want to reboot now? (Y/N) (Şimdi yeniden başlatmak istiyor musunuz?
  Eğer şimdi yeniden başlatmak istemiyorsanız Klavye’de “N” yazarak Enter’a basabilirsiniz . Bazı sürücüler yeniden başlayana kadar kaldırılmayacaktır.
  Klavye’de “Y” yazarak Enter’a bastıktan sonra sonra bilgisayarınız 30 saniyelik bir geri sayıma başlayacak, geri sayımın ardından da yeniden başlayacaktır. 
Not : Bazı bileşenler ve sürücüler sisteminiz yeniden başlayana kadar kaldırılmayacaktır. Security Agent kaldırma işlemini tamamlamak için sisteminizi yeniden başlatmalısınız.