trend_micro_hijackthis

HijackThis uzun yıllar bağımsız olarak geliştirilen ve güvenlik uzmanlarının en çok kullandığı yazılımlardan birisidir. Trend Micro’nun projeyi devralması ile birlikte sadeliğini koruyarak yeni özellikler de kazanmış, özellikle uzman kullanıcılar için çok önemli bir araç haline gelmiştir.

Basit bir ara yüzü olan program kayıt defterinizdeki girdileri ve dosya sisteminizdeki değişiklikleri tarayarak kritik noktalardaki tüm verileri karşınıza getirir ve bir rapor sunar. Ancak yazılım iyi ya da kötü ayrımı yapmadan tüm verileri getirdiğinden kullanmadan önce hazırladığı raporu bir uzmana göndermenizde fayda vardır. (Bu konuda destek ekibimizle irtibata geçebilirsiniz.) Hijack This ile bilgisayarınızdaki neredeyse tüm tarayıcı tabanlı değişiklikleri ve açılışa yerleşen zararlı girdileri görebilir ve kaldırabilirsiniz. Yazılım tamamen Windows tabanlı sistemler için geliştirilmiştir ve Linux dağıtımları ile MAC OS X üzerinde çalışmaz. Trend Micro tarafından geliştirilmeye devam eden yazılımın son sürümünde görev yöneticisi ve hosts dosyası editleme gibi özellikler de vardır.

Trend Micro tarafından 2012 yılında açık kaynak haline getirilen Hijack This uygulamasının son sürümünü aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Download HijackThis