Şu ana kadar olan Antivirüs yazılımları bilgisayarlarımızı virüslere, zararlı kodlara, reklam içeriklerine karşı koruyordu. İnternete bağlı olan her bilgisayar -son zamanlarda buna Mac kullanıcıları da dâhil- zararlı kodlarla karşılaşma tehlikesi altında. Zamanımızın büyük çoğunluğunu geçirdiğimiz Sosyal Medya sitelerinde de korumaya ihtiyacımız olduğunu şu ana kadar düşünmemiş olabiliriz ama hackerlar ve zararlı kod üreticileri bu siteleri bir araç olarak kullanıp sistemlerinize zarar vermeye başladılar.

Önde gelen güvenlik üreticilerinden Trend Micro, yeni nesil Titanium Internet Security 2013 ürünlerine ilk defa Sosyal Medya koruması da ekledi. Titanium Internet Security 2013 Facebook, Twitter, Google+, LinkedIn ve Pinterest gibi önde gelen Sosyal Medya sitelerinde karşılaştığınız bağlantıları denetleyerek güvenli olup olmadıklarını belirtiyor. Kırmızı ile işaretlenmiş bağlantı sahte içerik, sarı olan dikkat edilmesi gereken içerik, yeşil işaretli bağlantı ise güvenle gezebileceğiniz içerik anlamına geliyor.

Yazılımın bir başka özelliği olan Online Guardian ise çocuğunuzun sosyal ağlarda yaptığı faaliyetlerden -arkadaş olarak eklememiş olsanız dahi- haberdar olmanızı sağlıyor. Mesela çocuğunuz zararlı içeriğe sahip bir kelimeyi kullandığında size bir bilgilendirme gönderebiliyor.

Trend Micro’nun 2013 Titanium ailesinden özellikleri tanıtmaya devam edeceğiz.