Trend Micro ücretsiz mobil uygulamalar içerisinde yer alan DirectPass, oldukça kullanışlı bir şifre yöneticisidir. İnternette sosyal yaşam  bizi farklı platformlarda üyeliklere zorlarken, edevlet, internet bankacılığı, iş ve benzeri bir çok farklı alanda kişisel verilerimizi tekrar tekrar doldurmamız gereken formlarla karşı karşıya kalıyoruz, dahası farklı platformların farklı desenlerde ve özelliklerde şifre ve hatırlatıcı şartlarını karşılamaya uğraşıyoruz. Bu bizi kaçınılmaz bir şifre yönetimine sürüklüyor.

Her birimizin hatırlaması gereken bir çok şifresi, kullanıcı kimlik bilgileri ve hatırlatıcı soruları var. İnternet güvenliği için yapılan uyarılarda sıklıkla kullanıcılara, farklı şifreler kullanmaları tavsiye edilse de, kullanıcılar onlarca şifre içinde boğulmamak için mümkün olduğunca aynı şifreyi kullanmaya gayret gösteriyor. Bunun sonucunda, kötü niyetli kişiler kullanıcının tek bir şifresini ele geçirmesiyle, aynı kullanıcıya ait bir çok platformdaki bilgileri ele geçirmiş oluyor. Bunun önlenmesi için elbette farklı şifreler kullanmak gerekiyor. “Tamam da, sonra hangi birini hatırlayacağız” dediğinizi duyar gibi oluyoruz. İşte tam da bu noktada tüm şifrelerinizi, notlarınızı ve form doldurma bilgilerinizi ortak bir şifre altına alarak size yardımcı olacak bir şifre yöneticisi ihtiyacı ortaya çıkıyor. Güçlü, ele geçirilmesi zor, kötü niyetli kişilerin çalamayacağı ve önemlisi sizin tarafınızdan kolay hatırlanacak bir şifre ile diğer tüm şifreleriniz koruma altında.

DirectPass, birden fazla şifreyi hatırlamak zorunda kalmadan, internet sitelerinde girişleri yapmak veya formları doldurmak için otomatik bir şifre yöneticisidir. Ana şifrenizi doğrulayarak diğer şifrelerinizi otomatik olarak sizin adınıza giriş yapar. Formları doldurur ve hatırlamanız gereken notları şifre altında tutar.

  • Şifrelerinizi, notlarınızı ve form doldurma bilgilerinizi yedekler ve şifreler.
  • İnternet bankacılığı ve diğer internet sitelerine girişlerinizi güvenli tutar.
  • Siber suçluların bastığınız tuşları okumasını engeller (Keylogger engellemesi için sanal klavye oluşturur)
  • Hızlı ve güvenli oturum açmak için otomatik giriş yapar.
  • İnternet formlarını otomatik doldurur.
  • Güvenli notlar almanızı sağlar.

Ücretsiz Trend Micro DirectPass uygulamsını denemek için

Android Telefonlar Android Tabletler iPad veya iPhone