Hedefe Yönelik Saldırı Oyunu sizlere, “Kendi Maceranı Seç” kitaplarının formatını temel alarak, bir başkasının yerine geçme ve en tepeye çıkabilecek kadar iyi olup olmadığınızı öğrenme fırsatı sunuyor.

Oyun Eğlencelidir, Bu Konu ise Ciddi !

Hedefe yönelik bir saldırıya ait sürükleyici ve canlı simülasyonumuzu deneyin ve doğru kararlar alma ve önemli bir veri ihlalinin yıkıcı sonuçlarından kaçınma becerilerini test etmeleri için tanıdıklarınızla paylaşın.

Hedefli Saldırılar Oyunu

Hedefli Saldırılar Oyunu

Hedefli Saldırı: Oyun Hakkında

Hayata dair pek çok kötü şey için “Asla bizim başımıza gelmez” diye düşünmeyi tercih ederiz. Ne yazık ki ticari işletmelere karşı – çok sayıda – gerçekleştirilen hedefli saldırılar gerçeğini düşündüğümüzde, sorulacak soru “Başımıza gelir mi?” yerine “Ne zaman gelir?” olmalıdır.

Trend Micro, Hedefli Saldırı: Oyun ile sizi sürücü koltuğuna oturtmak istiyor. Biyometrik kimlik doğrulama yapan bir mobil uygulamanın ilk sürümünü piyasaya çıkarma arifesinde olan Global bir kurumun CIO’susunuz. Projenin yönetiminde son aşamaya girerken, iç güvenlik ekibi, Pazarlama, Halkla İlişkiler ekibinden meslektaşlarınız ve elbette CEO tarafından gelen sorunlarla ilgilenmek zorunda kalacaksınız.

Bu kritik zamanda kurumunuza ait verileri ele geçirmek isteyen pek çok birey ve rakibiniz de dışarda fırsat bekliyor. Doğru kararları verebilecek misiniz? Projeyi bütçesi ve zaman planı dahilinde yönetebilecek misiniz? Kurumunuzu saldırılardan koruyabilecek misiniz?

Hedefe Yönelik Saldırılardan korunmak mümkün mü?

Hedefe Yönelik Saldırılar günden güne artırıyor. Daha önce “Küçük İşletmeler Saldırı Altında” yazımızda da belirttiğimiz gibi, sadece büyük ölçekli kurumlar değil, küçük ölçekli kurumlar da bu saldırıların riski altında. Bu nedenle kritik kararlar vermelisiniz. Bu kararları verirken konusunda uzman bir partnere ihtiyacınız olacak. Trend Micro tarafından geliştirilen Deep Discovery Inspertor size çok yönlü yardım sağlayacaktır.

Trend Micro Deep Discovery Inspector

Deep Discovery Inspector tehdit koruma platformu, ağ genelinde 360 derece tespit becerileri sayesinde saldırıları yerinde tespit edip, analiz ederek cevap vermenizi sağlar. Deep Discovery tüm portları ve 80’den fazla protokolü izleyerek kurumunuza en geniş korumayı sağlar. Önceden görülemeyen ağ aktivitelerini görünür hale getirerek, genellikle başarılı veri sızdırmalarına dönüşebilecek ciddi riskleri önemli ölçüde düşürme imkanı sunar. Tüm bunlar esnek kurulum seçenekleri, düşük maliyet ve kolay yönetilebilirlik ile mümkün hale gelmektedir.